نوشته ها

کسب دو تندیس طلایی اولین جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری به استان گلستان تعلق گرفت

ارسال شده توسط :

کسب دو تندیس طلایی اولین جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری به استان گلستان تعلق گرفت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

در نخستین جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری استان گلستان توانست دو نشان طلایی این جشنواره را از آن خود کند.

به گزارش دبیر این جشنواره جناب آقای دکتر بزرگ نیا در این باره گفت : غذاهای سنتی میراث های غذایی فراموش شده ما هستند که باید در جهت حفظ و احیای آنها در جهت جذب گردشگر و توریست و همچنین معرفی آن به مردم به عنوان میراث غذایی فراموش شده تلاش کنیم.

وی در ادامه گفت : معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با همکاری استانهای منطقه یک کشور شامل : گلستان ، مازندران ، گیلان و قزوین به مدت سه روز در استان مازندران شهر رامسر اقدام به برگزاری نخستین جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری کرد که مورد توجه و استقبال خوب مردم منطقه و همچنین مسافران و گردشگران قرار گرفت.

بزرگ نیا در باره این جشنواره گفت : استان گلستان با پنج غرفه غذاهای سنتی و پخت این غذاها به صورت زنده در این جشنواره شرکت کرد.

دبیر این جشنواره در ادامه یاد آور شد : پخت این غذاهای سنتی توسط داوران ملی و استانی مورد ارزیابی قرار گرفت که در این میان استان گلستان توانست دو تندیس برتر این جشنواره را از آن خود کند.

بزرگ نیا در مورد نوع داوری غذای سنتی این جشنواره اینگونه عنوان کرد : که از نگاه مردم و شرکت کنندگان بهترین غذا ماش پتی ،بهترین شیرینی پادرازی ، بهترین پیش غذا ترشی آش و بهترین نوشیدنی دم نوش بابونه استان گلستان مورد توجه مردم قرار گرفت و از نگاه داوران ملی و استانی این جشنواره بهترین عرضه کننده غذاهای سنتی رستوران قصر خورشید و بهترین سر آشپز غذاهای سنتی سر کار خانم نسرین عسگری از سفره خانه تلکا شهرستان گرگان انتخاب شدند.

دکتر بزرگ نیا دبیر این جشنواره در پایان گفت : امیدوارم در برگزاری اینگونه جشنواره ها بتوانیم مردم را از غذاهای فست فودی دور و دوباره غذای سنتی ایرانی را بر سر سفره ها بیاوریم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons