نوشته ها

کسب رتبه اول استان گلستان در برگزاری بازارچه های موقت فروش صنایع دستی در کشور

ارسال شده توسط :

کسب رتبه اول استان گلستان در برگزاری بازارچه های موقت فروش صنایع دستی در کشور

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان ))

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان خبرداد: استان گلستان از لحاظ بالاترین درصد تغییرات تعداد محل بازارچه های صنایع دستی نسبت به سال ۹۳، رتبه اول استانی را در کشور کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: این درصد تغییرات تعداد محل نسبت به سال گذشته که مورد تقدیر معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور قرار گرفته، در خصوص برگزاری بازارچه های موقت صنایع دستی در ایام نوروز، تابستان و مناسبت های مختلف می باشد.

وی در ادامه اذعان داشت: تعداد برگزاری بازارچه های صنایع دستی در ۶ ماهه اول امسال ۴۰ بازارچه می باشد که نسبت به سال ۹۳ که در کل سال ۹ بازارچه برگزار شده بود، رشد چشمگیری داشته است.

کریمی همچنین جمع کل فروش بازارچه های صنایع دستی در شش ماه اول سال ۹۴ را ۱۴ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال عنوان کرد و تصریح نمود: این درحالی است که میزان کل فروش بازارچه های صنایع دستی در کل سال ۹۳، مبلغ ۱۹ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ریال بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ضمن برگزاری بازارچه های موقت صنایع دستی در استان، در نظر است در کلیه شهرستان های استان نیز نسبت به ایجاد بازارچه دائم صنایع دستی اقدام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان، در پایان اظهار امیدواری کرد: با افزایش تعداد بازارچه های صنایع دستی، ضمن افزایش میزان فروش محصولات صنایع دستی، حمایت های لازم از قشر هنرمند و زحمتکش فراهم آمده و زمینه های جلب و جذب گردشگران و همچنین رونق اقتصادی منطقه بیش از پیش فراهم گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons