نوشته ها

کشتی باچوخه پنج شنبه هر هفته در پردیس آرامگاه فردوسی بر گزار می شود

ارسال شده توسط :

کشتی باچوخه پنج شنبه هر هفته در پردیس آرامگاه فردوسی بر گزار می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مدیر مجموعه فرهنگی – تاریخی توس از برگزاری مراسم کشتی با چوخه در پردیس آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و با حضور ورزشکاران، علاقه مندان و پیشکسوتان این ورزش سنتی ایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی اصغر پاکدل با اعلام این خبر افزود: این مراسم پنج شنبه هر هفته در بولوار پردیس آرامگاه فردوسی برگزار می گردد و از دو هفته پیش آغاز شده و در هفته های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این مراسم زیبا و سنتی به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و با مشارکت و همکاری اداره ورزش و جوانان، کمیته کشتی های سنتی هیئت کشتی استان و شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می گردد افزود: این مراسم ورزشی زیبا مورد استقبال اهالی توس و گردشگران و بازدید کنندگان از آرامگاه فردوسی قرار گرفته است.

پاکدل یادآور شد: مراسم کشتی با چوخه هر هفته پنج شنبه ها از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در گود کشتی با چوخه در بولوار پردیس آرامگاه فردوسی برگزار می گردد.

وی خاطر نشان کرد: این مراسم با هدف ایجاد شور و نشاط بین ساکنان منطقه توس و گردشگران و نیز حراست و حفاظت از این ورزش سنتی برگزار می گردد.

گفتنی است، کشتی با چوخه یکی از معروف‌ترین ورزش‌های محلی است که در منطقه خراسان رایج است و طرفداران بسیار زیادی دارد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons