نوشته ها

کشف قبرستانی مربوط به قرن ۷ هجری قمری

ارسال شده توسط :

کشف قبرستانی مربوط به قرن ۷ هجری قمری

 (( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس ))

خشایار شیبانی مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار گفت: سیل چند روز گذشته باعث شسته شدن دیواره رودخانه فصلی منطقه و پیدا شدن آثار باقی مانده از یک قبرستان قدیمی در شهر جویم لارستان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خشایار شیبانی گفت:  مردم شهر جویم لارستان در قرن سوم هجری قمری توسط شخصی با نام  ابی احمد مسلمان شده اند و بیشتر آثار این منطقه مربوط به دوران اسلامی است و گمانه زنی های روز گذشته  اول بهمن ماه در خصوص پیدا شدن شهر باستانی در این شهرستان صحت ندارد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی لارستان تشریح کرد: در این بارندگی ها بقایای یک قبرستان قدیمی در مجاورتی امامزاده کنونی منطقه کشف گردید. که به محض اطلاع از موضوع با هماهنگی حراست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان و پاسگاه انتظامی به محل اعزام و اقدام به جمع آوری آثار مکشوفه و انتقال موقت به پاسگاه نمودند.

وی افزود: به محض آماده شدن محل و کاهش آب در منطقه، کارشناسان جهت انجام عملیات کاوش باستان شناسی در محل حاضر خواهند شد و تا زمان مهیا شدن شرایط،  از محل مورد نظر توسط نیروهای یگان حفاظت و انتظامی مراقب ویژه صورت می گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons