نوشته ها

کشف ۲۴ سکه طلا و دستگیری دو متهم توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

کشف ۲۴ سکه طلا و دستگیری دو متهم توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از کشف تعدادی سکه طلا و دستگیری افرادی که قصد فروش این سکه های طلا را به عنوان سکه تاریخی داشتند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، سرهنگ سید مهدی حسینی با اعلام این خبر گفت: برابر اخبار واصله از منابع مخبرین این یگان ، در خصوص فروش تعدادی سکه طلا ، پس از هماهنگی های لازم و بعد از ارتباط گیری قرار خرید توسط منابع خبری با فروشنده گذاشته شد و ده نفر از همکاران عملیات ویژه به اتفاق نیروهای یگان در محل مستقر شدند.

وی گفت: فرد مورد نظر به همراه همدست خود تعداد ۲۴ عدد سکه طلا برابر اعلام فروشندگان با عیار بالا و وزن هر کدام حدوداً هفت گرم را برای فروش ارائه نمودند و مدعی داشتن ۵۰۰۰ سکه بودند که پس از اقدامات تامینی لازم افراد مذکور دستگیر و به مقرر عملیات ویژه فرماندهی انتظامی مشهد مقدس جهت سیر مراحل قضایی دلالت گردیدند .

سرهنگ حسینی افزود: با توجه به دستور مقام قضایی مبنی بر کارشناسی نوع جنس سکه ، اقدامات لازم صورت گرفته و یکی از سکه ها جهت کارشناسی به اتحادیه طلا و جواهرات ارسال که برابر نظریه کارشناسی اعلام گردید سکه مذکور با وزن مشخص از نوع طلا بوده و عیار آن در حدود ۲۲ عیار می باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگرچه این سکه ها از جنس طلا می باشد اما فاقد ارزش تاریخی است که سودجویان قصد داشتند این سکه های طلا را به عنوان سکه ی طلای تاریخی به فروش برسانند که دستگیر شدند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons