نوشته ها

کلنگ زنی ششمین بازارچه صنایع دستی استان در آشتیان

ارسال شده توسط :

کلنگ زنی ششمین بازارچه صنایع دستی استان در آشتیان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

احداث بازارچه صنایع دستی در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های معاونت صنایع دستی مبنی بر ارائه و فروش آثار صنایع دستی هنرمندان خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در مراسم کلنگ زنی ششمین بازارچه صنایع دستی استان که با حضور امام جمعه، نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس، فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولان در میدان جهاد شهر آشتیان برگزار شد، اظهار داشت: این بازارچه در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های معاونت صنایع دستی مبنی بر ارائه و فروش آثار صنایع دستی هنرمندان احداث خواهد شد.

به گفته وی دست بافت‌های داری، گلیم گل برجسته، سفال، معرق ‌کاری و منبت کاری از مهمترین صنایع دستی آشتیان به شمار می‌رود.

سید محمد حسینی اظهار کرد: برای آغاز عملیات ساخت این بازارچه ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده که با همت مسئولین محترم در شهرستان آشتیان اعتبار لازم تأمین شده و برای تکمیل آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است که از محل اعتبارات شهرستان تأمین خواهد شد.

وی ادامه داد: بازارچه صنایع دستی آشتیان ششمین بازارچه استان است و تا پایان سال همه شهرستان های استان دارای این بازارچه به منظور عرضه و معرفی صنایع دستی خواهند شد.

سید محمد حسینی اظهار کرد: این اقدام با این هدف برای تمام شهرستان های استان مرکزی دنبال می شود که بحث صنایع دستی رونق پیدا کند و بتوانیم صنایع دستی منسوخ شده را احیاء کنیم.

وی در ادامه افزود: ما در حال تلاش هستیم که بتوانیم مشاغل حوزه صنایع دستی را زنده کنیم و با کمترین هزینه ها برای خانواده ها شغل ایجاد کنیم.

حسینی بیان کرد: خوشتبختانه مسئولین محترم با یک رویکرد خوبی به این موضوع نگاه کردند و هم در جهت پشتیبانی هم در جهت تأمین اعتبار اقداماتی صورت گرفته که امیدواریم انشاءالله این بازارچه خیلی زود به منصه ظهور برسد و در اختیار صنعت گران قرار گیرد.

ایشان در پایان گفت: این بازارچه با ۱۲ غرفه در فاز اول ۱۵۰ متر مربع مورد بهره برادری قرار خواهد گرفت و درنهایت تا ۱۰۰۰ متر توسعه پیدا خواهد کرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons