نوشته ها

کلنگ زنی پروژه احداث زائرسرای امامزادگان فردوس

ارسال شده توسط :

کلنگ زنی پروژه احداث زائرسرای امامزادگان فردوس

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

در مراسمی با حضور مسوولین استانی و شهرستانی، پروژه احداث زائرسرای امامزادگان فردوس توسط آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جمع مسئولان شهرستان فردوس و شهرهای اطراف اظهار داشت: ظرفیت ارزشمند این منطقه، مردم دلداده و معتقد به نظام و نیروی انسانی سالم است که دولت باید به درستی از این پتانسیل موجود استفاده کند.

 وی با اشاره به شرایط اقلیمی منطقه و خشکسالی های متوالی تاکید کرد: باید با مدیریت صحیح و حرکت جهادی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم تا همانند دوران دفاع مقدس که با وجود تنگناها و تحریم ها حماسه آفریدیم، اکنون نیز با کوله باری از تجربیات و نیروی کار آزموده، مشکلات را حل کنیم.

محمد رضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم بالای مسافر و زائری که باید در طول سال در امامزادگان فردوس خدمات رسانی شوند تاکید کرد: این مکان مقدس زائر سرایی برای زوار امام رضا(ع) ندارد و مردم اقدام به نصب چادرهای مسافرتی می کنند و می طلبد آستان قدس رضوی براساس سیاستی که مبنی بر خدمات رسانی  به زائرین از مبدا تا مبدا دارد نسبت به سرمایه گذاری در این میقات الرضا اقدام کند.

اقدس کرم پور مدیر پایگاه شهرتاریخی تون و مجموعه قنوات بلده فردوس در این خصوص گفت: زائرسرای امامزادگان در زمینی به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و زیربنای حدود ۱۰۰۰ متر مربع، در محدوده شهر تاریخی “تون” و بر روی کاروانسرای تاریخی جوادی، با نظارت پایگاه میراث فرهنگی شهر تون طراحی و ساخته می شود.

وی افزود: رعایت ضوابط آثار تاریخی از جمله مسجد تاریخی تون و بقعه امامزادگان، حفظ توده پر و خالی ساختمانی بر اساس مستندات موجود و نماسازی بر اساس معماری بومی و اسلامی از مهم ترین نکات این طرح می باشد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons