نوشته ها

کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی آماده بهره برداری است

ارسال شده توسط :

کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی آماده بهره برداری است

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حمیدرضا حسنی» اظهار داشت: این کمپ با هدف ایجاد زیرساخت و تأسیسات گردشگری شهرستان میامی ایجاد و در قراردادی به شهرداری میامی واگذار شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی افزود: این کمپ برای رفاه حال گردشگران و زوار آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در منطقه ای زیبا در حاشیه محور ارتباطی مشهد – تهران ساخته شده است.

حسنی گفت: با تلاش اداره میراث فرهنگی و شهرداری میامی، از سال ۱۳۸۶ کار ساخت این کمپ آغاز و کار ساخت شش سوئیت و پنج کلبه چوبی و مجموعه سرویس بهداشتی و نمازخانه به همراه نورپردازی و محوطه ‌سازی با صرف اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال انجام شد.

وی افزود: در سال گذشته نیز با تأمین یک میلیارد ریال اعتبار کار حصار کشی و ساماندهی تأسیسات این کمپ انجام شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان میامی در مسیر عبوری میلیون‌ ها مسافر و زائر حرم امام رضا (ع) قرار گرفته، توسعه این کمپینگ زمینه ساز معرفی بیشتر شهرستان، اشتغالزایی و رشد اقتصاد منطقه می‌شود.

شهرستان میامی، شرقی‌ ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. این شهرستان از شمال به استان های گلستان و خراسان شمالی، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به شهرستان شاهرود ارتباط دارد.

وجود آثار تاریخی ارزشمندی همچون مسجد جامع فرومد، کاروانسرای سپنج و کاروانسرای میاندشت گواه بر تاریخ و تمدن این منطقه است.

مهمترین بخش جاذبه‌های گردشگری شهرستان میامی جاذبه‌های تاریخی و منحصر به فرد آن است. دشت شقایق‌ها و دشت آفتابگردان‌ های کالپوش نیز از پتانسیل‌ های مهم توسعه گردشگری در این شهرستان است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons