نوشته ها

کودکان در مشهد مقام فردوسی حکیم را گرامی داشتند

ارسال شده توسط :

کودکان در مشهد مقام فردوسی حکیم را گرامی داشتند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

در آستانه فرا رسیدن روز ملی فردوسی و با هدف گرامیداشت مقام این شاعر و حکیم پرآوازه ایران زمین مراسمی در روز جمعه ۱۸ اردیبشهت ماه جاری با حضور ده ها نفر از کودکان و خردسالان، به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و یکی از مهد کودک های مشهد در محل آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، در این مراسم که در فضایی با نشاط و سرشار از شوق و ذوق کودکانه برگزار شد ده ها نفر از کودکان و خردسالان با حضور در محل آرامگاه فردوسی حکیم ضمن گلباران مقبره این شاعر بزرگ و حکیم فرزانه به مقام شامخ وی ادای احترام و یاد و خاطره فردوسی حکیم را گرامی داشتند.

کودکان در این مراسم با زندگی نامه، اشعار و آثار فردوسی و داستان های شاهنامه که به زبان کودکانه برای آن ها بازگو شد بیش از پیش آشنا شدند.

هم چنین در این مراسم سی نفر از کودکان به نشانه سی سال تلاش حکیم فردوسی با پوشیدن لباس های محلی با حضور در آرامگاه فردوسی حکیم مقبره این شاعر بلند آوازه ایران زمین را گلباران و سرود ملی جمهوری اسلامی و سرود ای ایران را با هم زمزمه کردند.

برپایی کارگاه نقاشی، برگزاری نقاشی گروهی، سرود، اجرای نقالی و شاهنامه خوانی، بیان داستان های شاهنامه به زبان کودکانه و… از دیگر بخش های این مراسم زیبا بود که با استقبال کودکان، والدین و مربیان مهد کودک روبه رو شد.

گفتنی است ۲۵ اردیهشت روز ملی فردوسی است و به همین منظور همه ساله مراسم با شکوهی در محل آرامگاه این شاعر و حکیم بلند آوازه ایران زمین برگزار می شود که امسال نیز بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در مراسمی با شکوه با حضور مسئولان استانی و ملی و نیز شاعران، پژوهشگران، فردوسی پژوهان و دوستدارن حکیم ابوالقاسم فردوسی یاد و خاطره فردوسی حکیم گرامی داشته می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons