نوشته ها

گردشگری جنگ ، گردشگری یادها

ارسال شده توسط :

گردشگری جنگ ، گردشگری یادها

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با حضور در مناطق عملیاتی غرب کشور گفت :گردشگری جنگ، گردشگری یادها و روزهای خا میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلانطره انگیز است و براساس زنده شدن خاطرات زمان جنگ شکل می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، دستی و گردشگری گیلان، حمیدرضا آذر پور با اشاره به اینکه گردشگری جنگ بعنوان یکی از شاخه های پر جاذبه صنعت گردشگری در جهان طرفدار دارد، اظهار داشت: بیشترین جاذبه های گردشگری جنگ در دنیا شامل جبهه ها و مناطق نبرد، موزه های جنگ و صلح و یادمان های جنگ می شود.

وی اذعان نمود: شاخه گردشگری جنگ وقتی به مرزهای ایران می رسد، رنگ و بوی دیگری گرفته و با تاریخ، معنویت و حماسه همراه می شود.

آذر پور با بیان اینکه منطقه غرب کشور از جمله مناطقی است که در دوران جنگ تحمیلی به طور جدی درگیر جنگ شد و آسیب های زیادی به این مناطق وارد آمد، افزود: کردستان یکی از استان‌ هایی است که در دوران جنگ تحمیلی دروازه ورود صدام به ایران به شمار می‌آید؛ از همین رو جنگ در این استان نسبت به دیگر بخش‌های کشور زودتر آغاز شد.

این مسئول به نقش و جایگاه ویژه‌ استان کردستان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این ضرورت احساس می‌شود که همواره اقشار مختلف مردم با تاریخ حماسه استان کردستان و حماسه رزمندگان کرد آشنا شوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: عبور از مناطق جنگ زده و بازدید از آثار مادی و معنوی به جا مانده از دوران دفاع مقدس و یادمان های شهدا و محل شهادت شهیدان، محل های برگزاری عملیات های جنگی در مناطق جنگی دوران دفاع مقدس، فرصتی است که می توان مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان رساند.

این مسئول سفر راهیان نور را موجب تقویت باورهای دینی مردم دانست و افزود: زائرین با حضور در یادمان‌ ها در حقیقت با افتخارات رزمندگان دوران دفاع ‌مقدس و رشادت‌ های آنها آشنا می‌شوند.

آذر پور تصریح کرد: گردشگری جنگ، مهم ترین بهانه رونق گردشگری در حوزه معنوی طی سال های اخیر بود که منسجم ترین فعالیت مربوط به آن در چارچوب کاروان های راهیان نور تعریف شد و توسعه آن نه تنها می تواند معرف برگی از تاریخ باشد، بلکه در توسعه اقتصاد و اشتغالزایی در مناطق جنگ زده نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons