نوشته ها

گردشگری خراسان شمالی در شاخص : « جذب مخاطب ، پذیرائی و اقلام تبلیغاتی »رتبه دوم کشوری را کسب نمود

ارسال شده توسط :

گردشگری خراسان شمالی در شاخص : « جذب مخاطب ، پذیرائی و اقلام تبلیغاتی »رتبه دوم کشوری را کسب نمود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ محمد سویدانلویی با اعلام این خبر گفت: این موفقیت بیانگر تنها گوشه ای از تلاش ها و توفیقات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در سال ۹۴ است و این اداره کل بی تردید در سال ۹۵ با حمایت بیشتر استان می تواند عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: ما در تبلیغات گردشگری در سال ۹۲ در پائین ترین و آخرین رتبه ها قرار داشتیم و سال ۹۳ به رتبه دوازدهم ارتقاء یافته و خوشبختانه سال ۹۴ به « رتبه دوم » دست پیدا کردیم و این روند رو به رشد معرفی و تبلیغات در خور گردشگری استان را نشان می دهد. البته ما  با استمرار این روند به تلاش های مان ادامه می دهیم و مطمئن هستیم که شایستگی های استان ما بیش از این هاست و یقینا” با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در سال ۹۵ و تلاشی مضاعف شاهد تحول و توسعه محسوسی در این بخش و شکوفائی گردشگری خراسان شمالی خواهیم بود.

سویدانلوئی گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در رویدادهای گردشگری کشور بدلیل جامعیت داخلی و نیز حضور و مشارکت خارجیان در حقیقت میدان متمایز و کم نظیری است که همه استان ها با همه توان و تجربه شرکت می کنند و لذا این رتبه برای ما بسیار حائز اهمیت و ارزش است.

قدیر افروند معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان نیز بیان داشت : نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در سال ۹۴ با تِم( موضوع) « خانه ایرانی» از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار شد و تم خراسان شمالی « آیینه خانه سردار مفخم بجنوردی » بود که با کرسی و صنایع دستی متنوع و زیبای خراسان شمالی آراسته شده بود. همچنین برای نخستین بار «TOP 10»/ ده جاذبه برتر گردشگری خراسان شمالی در غرفه ما در این نمایشگاه رونمائی و معرفی گردید.علاوه بر آن عرضه سوغات (آبنبات ، آنخ و سمنو ) و چندین کتابچه و بروشور ونقشه های گردشگری ، ۳ گروه از هنرمندان موسیقی مقامی خراسان شمالی که افتخار ثبت جهانی موسیقی بخشی های شمال خراسان را در گنجینه افتخارات استان دارند، به هنرنمائی در روز افتتاحیه نمایشگاه پرداختند که مورد استقبال گرم و کم نظیر مردم و مسئولان قرار گرفت.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons