نوشته ها

گردشگری زیارتی در مشهد به مرحله حفظ بازار رسیده است

ارسال شده توسط :

گردشگری زیارتی در مشهد به مرحله حفظ بازار رسیده است

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

مدیر کل دفتر نظارت بر تاسیسات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اهمیت مشهد به عنوان شهر زیارتی گفت: مشهد مهمترین مقصد گردشگری زیارتی در ایران است و در گردشگری زیارتی در این شهر به مرحله حفظ بازار رسیده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ولی تیموری با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی مدیران و مسئولان صنعت هتل داری استان که با حضور محمد حسن واحدی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی، روسای اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری، هتل داران و فعالان و دست اندرکاران صنعت گردشگری شب گذشته در هتل پارس مشهد برگزار شد افزود: این مرحله یکی از مهمترین مراحل در صنعت گردشگری است و خوشبختانه در گردشگری زیارتی در مشهد مقدس به مرحله حفظ بازار رسیده ایم.

وی گفت: به لطف خدا و به برکت وجود حرم امام هشتم و به سبب تلاش فعالان این صنعت در حال حاضر مشهد به عنوان یک مقصد با کیفیت مطرح است و از نظر فرایند توسعه گردشگری در مرحله ای هستیم که به آن مرحله حفظ بازار میگویند.

وی گفت: صنعت گردشگری یک صنعت فرا بخشی است چرا که ۲۷ دستگاه در بخش های مختلف آن ایفای نقش می کنند.

تیموری با بیان اینکه در این میان دستگاه هایی نیز وجود دارند که بدون همکاری و مشورت با دستگاه های متولی صنعت گردشگری فعالیت می کنند افزود: رویکرد جدیدی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال آن است ایجاد بحث تولی گری است.

وی گفت: خوشبختانه آمارها نشان دهنده رشد ورود گردشگران خارجی به کشور است و بنابراین همه باید کمک کنیم تا صنعت گردشگری بیش از پیش رشد و توسعه یابد.

مدیر کل دفتر نظارت بر تاسیسات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: صنعت گردشگری هنوز در ابتدای راه است و مانند کودکی است که باید به مرحله رشد و بلوغ برسد و به طور حتم زمانی که گردشگری به بلوغ برسد به طور حتم جایگزین مطمئنی برای نفت است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ یادآور شد باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که فعالیت های مرتبط با صنعت گردشگری در مشهد شایسته و متناسب با شأن انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد.

وی خاطر نشان کرد: ایران یک مقصد امن گردشگری است که به طور حتم باید از این فرصت برای توسعه و رشد صنعت گردشگری بیش از پیش استفاده کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons