نوشته ها

گردشگری پیوند معنوی ملت‌ ها به یکدیگر محسوب می‌شود

ارسال شده توسط :

گردشگری پیوند معنوی ملت‌ ها به یکدیگر محسوب می‌شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان گیلان ))

گردشگری می‌تواند علاوه بر رشد اقتصادی در اشتغال ‌زایی و نیز گسترش فرهنگی بسیار تأثیرگذار باشد و پیوند معنوی ملت ‌ها را شکل دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده با اشاره به پتانسیل های گردشگری گیلان و لزوم معرفی این داشته های ارزشمند، موضوع گردشگری را از عناصر کلان کشور دانست که باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

وی به سواحل ، طبیعت سرسبز و جنگل های انبوه گیلان و نیز مردمانی مهربان و میهمان‌ نواز بعنوان سرمایه های بزرگ استان اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها می‌تواند منبعی برای تحولات اقتصادی باشد.

علیزاده ظرفیت منطقه آزاد انزلی در بخش اقتصادی و گردشگری را نقطه ای قابل اتکا در برنامه ریزی های توسعه محور خواند و گفت: درصورت سرمایه گذاری در این بخش شاهد تحولات چشمگیری خواهیم بود.

این مسئول با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توانسته رویکرد آشتی با جهان را دنبال نماید، اذعان داشت: هم اکنون با سپری نمودن دوران پساتحریم می توانیم تعامل با دیگر کشورها را اجرایی نماییم.

وی خواستار ارائه طرح های پژوهشی و سرمایه ای برای توسعه صنعت گردشگری در استان گیلان شد و افزود: مراکز آموزش عالی نقش مهمی در این راستا ایفا می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان گیلان در پایان بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران و هنرمندان صنایع دستی برای توسعه گردشگری تاکید نمود و بیان داشت: با همکاری نماینده عالی دولت در استان بزودی شاهد رشد فزاینده ای در صنعت گردشگری خواهیم بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons