نوشته ها

گمانی زنی باستان شناسان در محوطه جلوخان آرامگاه فردوسی آغاز شده است

ارسال شده توسط :

گمانی زنی باستان شناسان در محوطه جلوخان آرامگاه فردوسی آغاز شده است

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از انجام گمانه زنی باستان شناسی محوطه جلوخان آرامگاه فردوسی خبر داد و گفت: گمانه زنی این محوطه به مساحت حدود ۷ هکتار از ابتدای اسفندماه جاری با مجوز پژوهشکده باستان شناسی و به سرپرستی حسین عباس زاده شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رجبعلی لباف خانیکی با اعلام این خبر گفت: این پروژه با هدف بررسی علمی و باستان شناسی و لایه نگاری این محوطه انجام می شود.

به گفته لباف، نتایج حاصل از گمانه زنی در اراضی پیش خوان بسیار مهم و تعیین کننده است خواهد بود زیرا بر اساس یافته های در ارتباط با چگونگی ساماندهی پیش خوان تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: بدیهی است که نقطه عطف توس و مقصد اصلی گردشگران در توس آرامگاه فردوسی است اما سعی بر این است که اولا دیگر جاذبه های فرهنگی – تاریخی توس هم جهت بازدید گردشگران تجهیز و آماده شوند و در ثانی به فراخور نیاز گردشگران تاسیسات و فضاهای خدماتی و رفاهی تدارک دیده شده است.

وی افزود: شاید حاصل گمانه زنی های توس این امکان را فراهم نماید که در اراضی فاقد لایه های تمدنی بعد از تائید شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با شرایط و ملاحظه های خاص فنی بتوان به احداث فضاهای خدماتی و رفاهی اقدام نمود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons