نوشته ها

گناباد به قطب گردشگری در خراسان رضوی تبدیل می شود

ارسال شده توسط :

گناباد به قطب گردشگری در خراسان رضوی تبدیل می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد دارای ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه میراث فرهنگی، آثار تاریخی و نیز جاذبه های گردشگری است و قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری در استان خراسان رضوی را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رکنی در آئین بهره برداری از پروژه های هفته دولت این اداره کل در شهرستان گناباد افزود: این شهرستان دارای تاریخچه ای بسیار غنی و ارزشمند است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و خوشبختانه اقدامات صورت گرفته در این شهرستان نشان میدهد که گناباد به زودی به عنوان یک مقصد مهم گردشگری در استان مطرح خواهد شد.

وی که در آئین افتتاح ساختمان موزه باستان شناسی گناباد صحبت می کرد، به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی اشاره کرد و گفت: با انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و هم چنین ثبت جهانی قنات قصبه، گناباد به عنوان مقصد تاثیر گذار گردشگری در سطح استان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: از سال گذشته ۱۲نقطه در سطح استان خراسان رضوی مورد توجه گردشگران اروپایی و امریکایی قرار داشته است که یکی از این مقاصد شهرستان گناباد بوده است و این باعث شده در جهت ارتقای ظرفیت های گردشگری شهرستان ۳پروژه موزه باستان شناسی، دفتر محلی ثبت جهانی قنات قصبه و مسیر دسترسی قنات قصبه را به بهره برداری برسانیم.

رکنی افزود : سیاست ما در سال جاری ورود به هر سه حوزه کاری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری است و بر همین اساس در سال ۹۴ از محل اعتبارات ملی و استانی اعتبار مناسبی در نظر گرفته شده است و تلاش ما این است که گناباد را به عنوان یک مقصد مهم تاثیر گذار گردشگری معرفی کنیم.

وی گفت: با توجه در استان هیچگونه اثر جهانی نداریم ثبت قنات قصبه در فهرست میراث جهانی می تواند کمک بزرگی به این موضوع نماید.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به تلاش های این اداره کل برای ثبت جهانی قنات قصبه اشاره کرد و گفت: با ثبت قنات قصبه در فهرست جهانی یونسکو این امیدواری بیش از پیش به وجود خواهد آمد که شهرستان گناباد به عنوان مقصد گردشگری در استان خراسان رضوی تبدیل شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons