نوشته ها

گناباد میزبان گردشگران رالی مغولستان

ارسال شده توسط :

گناباد میزبان گردشگران رالی مغولستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ))

گردشگران تور رالی انگلیس – مغولستان از اثر جهانی قنات قصبه گناباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رالی مغولستان که از سال ۲۰۰۹ تاکنون هر ساله با اهداف ماجراجویانه و کمک به امور خیریه برگزار می گردد در سفر با گناباد از قنات قصبه در این شهر بازدید کردند.

رالی مغولستان امسال نیز در قالب ۲۰۰ گروه از مبدا انگلیس آغاز و پس از طی حدود ۱۰ هزار مایل و در مدت حدود ۲ ماه و پس از عبور از مسیرهای مختلف و آشنایی با جاذبه های فرهنگی و گردشگری و آثار جهانی کشورها به کشور مغولستان ختم می یابد.

اعضاء این تور که زوج گردشگر ساکن انگلیس هستند در مدت اقامت در روستای تاریخی ریاب و بازدید از این روستا از اثر جهانی قنات قصبه و خانه شریعت به دلیل نقص فنی خودرو   مدت زمان بیشتری در گناباد حضور داشتند از محبت خیلی زیاد مردم ایران ابراز رضایت کردند و مردم گناباد را بسیار خونگرم دانستند و عنوان نمودند که غذاهای محلی گندم پلو و قورمه بهترین غذایی بوده است که در طول سفر در ایران خورده اند و فرصت بسیار خوبی بوده است که با مردم گناباد و خصوصاً کودکان ارتباط بر اقرار کنند.

امان ا… نوروزی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در حاشیه اهدا سفال گناباد و اقلام گردشگری به این زوج گفت: تاکنون ۴ تیم از کشورهای چک، آمریکا و انگلیس از این شهرستان عبور کرده اند و احتمالا در روزهای آینده تعداد دیگری نیز به این شهرستان وارد شوند.

وی ثبت جهانی قنات قصبه را یکی از عوامل تغییر مسیر این گردشگران و بازدید از جاذبه های تاریخی شهرستان دانست.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons