نوشته ها

گیلان، استانی پیشرو در حوزه تشکل های زیست محیطی و گردشگری

ارسال شده توسط :

گیلان، استانی پیشرو در حوزه تشکل های زیست محیطی و گردشگری

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به فعالیت۲۶ تشکل مردم نهاد گیلان در حوزه زیست محیطی و گردشگری اشاره داشت و افزود: این استان از حیث تعدد تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و گردشگری در شمار استانهای پیشرو کشور قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ صبح امروز رضا علیزاده با تشکل های زیست محیطی شرق گیلان به منظور افزایش تعاملات و طرح ریزی در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک در هتل کادوس دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار رضا علیزاده با اشاره به جایگاه اکوتوریسم و طبیعت در جذب گردشگر و تحقق واقعی توسعه پایدار اظهار داشت: امروز در بیشتر قطب های گردشگری دنیا ” توریسم انبوه و افسار گسیخته” رو به افول رفته و جایگاه خود را به اکوتوریسم برنامه ریزی شده، گردشگری سلامت و … سپرده است.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت توسعه متوازن نیازمند بسترسازی و تهیه سند چشم اندازی بلند مدت است، از رعایت شاخص های زیست محیطی بعنوان یکی از ارکان مهم در این بخش یاد کرد.

این مسئول؛ رشد کارآمد منابع انسانی و تلاش برای افزایش بهره وری نیروی کار در حوزه زیست محیطی و گردشگری را مهم قلمداد کرد و بیان داشت: دولت تدبیر و امید نسبت به پتانسیل تشکل های مردم نهاد نگاهی مثبت و متفاوت دارد و سازمان میراث فرهنگی نیز در جهت تحقق در امر پویایی این سمن ها و افزایش تعاملات با فعالین این حوزه تلاش می نماید.

علیزاده به فعالیت۲۶ تشکل مردم نهاد گیلان در حوزه زیست محیطی و گردشگری اشاره داشت و افزود: این استان از حیث تعدد تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و گردشگری در شمار استانهای پیشرو کشور قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: گیلان با برگزاری همایش و جشنواره های مختلف در حوزه های مرتبط با اکوتوریسم همواره تلاش نموده تا نسبت به اشاعه فرهنگ حراست از محیط زیست گام بردارد و برگزاری جشنواره سوسن چلچراغ، جشنواره لاله های تالابی و برگزاری تورهای پرنده نگری در زمره این فعالیت ها می باشد.

علیزاده از تشکل های مردم نهاد و فعالین حوزه زیست محیطی خواست تا نسبت به حراست از اکوتوریسم گیلان بعنوان میراثی ماندگار بیش از پیش تلاش نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons