نوشته ها

گیلان، سربلند در ارزیابی های کشوری

ارسال شده توسط :

گیلان، سربلند در ارزیابی های کشوری

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از رضایتمندی مسئولان کشوری از فعالیت های این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، ظهر امروز نشست کمیته فرهنگی این اداره کل برگزار شد.

رضا علیزاده در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

وی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را شخصیتی کامل در همه ابعاد دانست که پیروی از منویات آن موجب آبادانی ایران اسلامی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بر فضا آرایی محیطی و همسو با این ایام تاکید کرد و گفت: سخنان و رهنمودهای امام خمینی(ره) از سه دهه پیش تاکنون همواره مورد توجه و التزام مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی عملکرد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان را از شروع سال چشمگیر ارزیابی کرد و تصریح نمود: اجرای همایش های ملی و بین المللی، برپایی نمایشگاه ها و نیز برگزاری جشنواره ها در این ایام بصورت ممتاز بوده بطوری که مورد توجه مسئولان کشوری قرار گرفته است.

علیزاده به در پیش بودن هفته صنایع دستی اشاره کرد و گفت: این هفته فرصت خوبی برای نمایش هنر اصیل بومی-محلی گیلان و توانمندی هنرمندان استان خواهد بود.

این مسئول اذعان داشت: در بحث صنایع دستی باید یک گفتمان سازی ویژه ایجاد شود تا مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی گیلان را استانی پیشرو در صنایع دستی دانست و افزود: تنوع صنایع دستی گیلان موجب شده تا در زمره بهترین های کشور باشیم.

وی به هنر بامبوبافی اشاره کرد و گفت: به موجب خاص بودن این هنر در کشور با مرکزیت گیلانبه کسب عنوان جهانی شدن نزدیک شده ایم.

علیزاده همچنین به ابریشم اشاره کرد و بیام داشت: استفاده از ابریشم و ابریشم کشی از هنرهای ناب استان گیلان است که باید در امر احیای آن تلاش نماییم.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: اگرچه در هنر و صنعت به استاد محوری توجه ویژه ای می شود اما برای بهره گیری از ایده های نوین و ارتقای سطح علمی آن باید از توان دانشگاهیان و فارغ التحصیلان رشته های صنایع دستی بهره مند شد.

این مسئول به امر تشکیل بازارچه های دائمی صنایع دستی، برپایی نمایشگاه های نسل جدید عرضه صنایع دستی ،برپایی بازارچه های حراج صنایع دستی و نیز فروشگاه های مجازی صنایع دستی تاکید نمود و گفت: باید به مسئله آموزش بعنوان راهکاری هدفمند توجه ویژه نمود.

علیزاده تشکل های خصوصی را بازوان حمایتی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان خواند که باید از پتانسیل و توان علمی اعضای آن در جهت استفاده مطلوب بهره مند شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons