نوشته ها

میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس

((شناخت فرصت ها و تهدید های پایگاه های میراث جهانی برای توسعه شهری و روستایی منطقه))

درتفاهم نامه همکاری سه جانبه بین  پایگاه میراث جهانی پاسارگاد ، شورای هماهنگی سازمان های غیر دولتی میراث فرهنگی و فرمانداری پاسارگاد شناخت فرصت ها و تهدید های پایگاه های میراث جهانی برای توسعه شهری و روستایی منطقه تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشکری فارس مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه آن پایگاه با شورای هماهنگی سازمانهای غیر دولتی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایران و فرمانداری شهرستان پاسارگاد طی جلسه ای خبر داد .

محمد نصیری حقیقت گفت : پیرو اهداف کلان و سر فصل های اجرایی کارگروه ارتباط با پایگاه های میراث جهانی که متشکل از 5 نفر هیات موسس و دو مشاور می باشد این تفاهم نامه در چهار بخش منعقد شد .

نصیری افزود : ارتباط میان پایگاه های جهانی ، انجمن های مردم نهاد و مردم محلی با هدف معرفی ارزش ها و نقاط قوت پایگاه ها و لزوم حفاظت همگانی از این آثار و شناخت فرصت ها و تهدید های پایگاه های میراث جهانی برای توسعه شهری و روستایی منطقه و بررسی امکانات و پتانسیل های گردشگری منطقه مصوبات اصلی این تفاهم نامه می باشد .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : سر فصل های اجرایی تفاهم نامه نیز در قالب شش بخش شامل مشارکت بومیان در صیانت و پاسداشت آثار و بالا بردن سطح آگاهی مردم ، مشارکت مستمر نهادهای اجرایی در اجرای طرح های کوتاه مدت و بلند مدت ، ساماندهی ورودی پاسارگاد و نمای منظری روستاها ، ساماندهی مشاغل فصلی در منطقه ، طراحی مسیر های بازدید و مبلمان منطقه و بنیان نهادن سازمان مردم نهاد دوستدار میراث فرهنگی با مشارکت بومیان و علاقمندان مورد توافق قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در نشست امضاء تفاهم نامه سه جانبه فوق وصالی فرماندار شهرستان پاسارگاد به ضرورت بهره مندی از ظرفیت نهادهای مردمی در راستای اجرای طرح ها با تکیه بر ارزش های بومی ، دینی و ترویج باورهای دینی و ملی و ایجاد تحرک و خودباوری در مردم و نیز استفاده از نخبگان و معتمدین محلی در راستای توسعه اقتصادی و فرهنگی منطقه تاکید کرد .

اعضای شورای هماهنگی نیز در این جلسه بر تلاش جهت بدست آوردن حمایت معنوی مردم و نهادها و دستگاه های دولتی در جهت بهسازی منظر فرهنگی منطقه ، پیشبرد اهداف و پایداری و تداوم اجرای طرح ها ، ایجاد زیر ساخت های گردشگری و ساماندهی و بهینه سازی مسیرهای ورودی و معابر روستایی و شهری تاکید کرد ند

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons