نوشته ها

یکصد و چهل و پنجمین دفتر خدمات مسافرت هوایی فارس افتتاح شد

ارسال شده توسط :

یکصد و چهل و پنجمین دفتر خدمات مسافرت هوایی فارس افتتاح شد

((یک دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی جدید در فارس افتتاح شد))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ققنوس گشت در شهرستان کوار با حضور امام جمعه ، فرماندار ، بخش دار و رئیس شورا شهر کوار ، فرمانده نیروی انتظامی کوار ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، معاون گردشگری و کارشناسان این اداره کل افتتاح شد .

در مراسم افتتاح این دفتر خدمات مسافرتی که در سالن اجتماعات فرمانداری کوار برگزار شد دکتر مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس طی سخنانی با بیان اینکه در استان ۱۴۴ دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فعال است گفت : با افتتاح دفتر خدمات مسافرتی ققنوس گشت تعداد دفاتر خدمات مسافرتی به ۱۴۵ رسید .

وی گفت : با توجه به اینکه شهرستان کوار به لحاظ جغرافیایی در کنار جاده ترانزیت قرار دارد و همچنین شمال و جنوب استان را به هم متصل می کند . با افتتاح این دفتر می توان تورهای کوار گردی را اجرا کرد .

امیری اجرای تور های گردشگری به خصوص کوار گردی را فرصت مناسبی برای معرفی شهرستان برشمرد و افزود : اجرای این تورها تاثیر بسزایی در شناخت آثار تاریخی و فرهنگی کوار به گردشگران و حتی مردم منطقه دارد .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مهدی آقایی امام جمعه کوار ضمن خوش آمدگویی و تبریک ماه مبارک رمضان گفت : ماه مبارک رمضان ماه زیارت آسمانی و ماه خودسازی است .

وی افزود : شهرستان کوار بیش از ۵۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

بنابراین گزارش در این مراسم داریوش دهقان فرماندار شهرستان کوار نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه کوار دارای آثار تاریخی بسیاری است گفت : متاسفانه آثار تاریخی شهرستان کوار زیر سایه آثار جهانی و تاریخی شیراز و دیگر شهرستان های استان چون مرودشت و پاسارگاد گم شده است .

وی افزود : بی شک با تدبیر و برنامه ریزی های مناسب آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان را می توان به درستی معرفی کرد .

به گفته فرماندار کوار : یکی از برنامه های دشمن تلاش در جهت گم کردن هویت ما است از این رو ضمن آگاه سازی جوانان بر این موضوع با حفاظت و حراست از داشته های فرهنگی و آثار تاریخی این هویت ها را حفظ کنیم .

در این مراسم جبار منوچهری مدیر دفتر خدمات مسافرتی ققنوس گشت نیز طی سخنانی گفت : کوار با داشتن آثار باستانی چون بند بهمن ، پل ساسانی و … می تواند برای تورهای یک روز گردشگری مکان مناسبی باشد .

وی افزود : این دفتر در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسید و در حال حاضر نیز در بخش های رزرو و فروش بلیت های داخلی و خارجی ، صدور ویزا ، رزرو هتل های داخلی و خارجی ، همچنین رزرو و فروش بلیت اتوبوس و قطار فعالیت دارد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons