نوشته ها

یکی از با شکوه ترین نوروزگاه های کشور در مشهد مقدس برگزار می شود

ارسال شده توسط :

یکی از با شکوه ترین نوروزگاه های کشور در مشهد مقدس برگزار می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

رئیس کمیته برگزاری طرح ملی نوروزگاه کشور گفت: یکی از باشکوه ترین نوروزگاه های کشور در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، دکتر شبان میرشکرایی با اشاره به برگزاری طرح ملی نوروزگاه در ۱۲ استان کشور گفت: در این میان بزرگترین نوروزگاه کشور و یکی از باشکوه ترین نوروزگاه ها در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد شد.

وی گفت: طرح ملی نوروزگاه از ۲۴ الی ۲۸ اسفندماه در ۱۲ استان کشور برگزار می شود که در استان خراسان رضوی نیز دو شهر مشهد و نیشابور میزبان برگزاری این طرح ملی هستند.

وی در تشریح مهمترین برنامه های این طرح ملی در مشهد اضافه کرد: در این میان مشهد مقدس به دلیل اهمیت و جایگاهی که در کشور دارد و نیز حضور میلیون ها زائر و گردشگر در مشهد مقدس در تعطیلات نوروز ۹۵ از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور نمایشگاه بزرگی در قالب طرح ملی نوروز گاه در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد شد.

میرشکرایی افزود: این نمایشگاه از ۲۴ اسفندماه ۹۴ لغایت ۱۵ فروردین ماه ۹۵ در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه مرتبط با طرح ملی نوروزگاه در کشور است در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع و در سه میدانگاه از بوستان کوهسنگی برگزار خواهد شد.

میرشکرایی در ادامه صحبت های خود با اشاره به محورهای این نمایشگاه اضافه کرد: سوغات و صنایع دستی، بازی های بومی و محلی، معرفی آداب، سنن و فرهنگ های مختلف مرتبط با نوروز در خراسان رضوی، عروسک گردانی و … از مهمترین محورهای این نمایشگاه بزرگ است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری این نمایشگاه می تواند باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم مشهد و نیز گردشگران با آئین ها و فرهنگ مرتبط با نوروز در استان خراسان رضوی شود.

این نمایشگاه با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و دفتر خراسان شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی برگزار می شود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons