نوشته ها

یک مسئول انتظامی استان خبر داد

ارسال شده توسط :

یک مسئول انتظامی استان خبر داد

((کاهش ۴۶ درصدی تلفات جاده ای استان سمنان در ایام نوروز ۹۳))

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از کاهش ۴۶ درصدی تلفات جاده ای در ایام نوروز ۹۳ در جاده های این استان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «علی اکبر سلیمانیان» در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز ۹۴ اظهار داشت: در ایام نوروز سال گذشته، ۳۹ نفر و در ایام نوروز امسال، ۲۱ نفر در جاده‌های استان سمنان کشته شدند.

وی از کاهش ۲۱ درصدی تلفات جاده ای در ۱۱ ماهه امسال در جاده‌های این استان خبر داد و گفت: در این مدت، ۷۲ نفر در جاده های استان کشته شدند.

وی از برگزاری رزمایش ستاد هماهنگی خدمات سفر در بیست و پنجم اسفند ماه امسال خبر داد و افزود: ۳۲۱ نقطه استان نیز برای رفع نقص به دستگاههای اجرایی مرتبط ابلاغ شده است.

استاندار سمنان نیز در این جلسه خواستار بررسی و اعلام عوامل بروز تصادفات جاده ای در استان سمنان شد و گفت: تحلیل این موضوع در کاهش تصادفات جاده ای و رفع نقص مکان‌های خطرناک موثر است.

«محمد وکیلی» با تاکید بر تامین امنیت شهرها و جاده ها، اظهار داشت: در ایام نوروز علاوه بر تامین امنیت مسافران جاده ای، باید امنیت منازل هم استانی‌ها نیز تامین شود.

وی بر آماده ‌باش بودن بیمارستان‌ها نیز تاکید کرد و گفت: بر وضعیت راه آهن و نحوه فروش بلیط به مسافران باید نظارت بیشتری شود.

استاندار سمنان کشیک ۲۴ ساعته بانکها را نیز خواستار شد و افزود: به مسافران نوروزی نیز باید به نحو شایسته ای اطلاع رسانی شود.

«حسین خواجه بیدختی» مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه برپایی ایستگاه شترسواری در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها، بازگشایی مکان‌های تاریخی، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، برگزاری تور استان گردی، برپایی بازارچه های صنایع دستی و … را از جمله برنامه‌های نوروزی این اداره کل در ایام نوروز اعلام کرد.

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons