نوشته ها

یگان حفاظت از آثار تاریخی از همکاری سازمان های مردم نهاد استفاده کند

ارسال شده توسط :

یگان حفاظت از آثار تاریخی از همکاری سازمان های مردم نهاد استفاده کند

((میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان با همکاری سازمان های مردم نهاد می‌توانند نقش موثری در حفاظت از آثار تاریخی استان داشته باشند. به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه‌بیدختی» در دیدار با فرمانده و شماری از اعضای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان، با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده ، افزود: فرمانده جدید یگان حفاظت آثار تاریخی استان در مدت کوتاه حضور خود در این بخش توانسته است، تحول و انسجام در بین نیروهای یگان ایجاد کند.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای حفظ مواریث فرهنگی، گفت: امکانات سخت افزاری موجود پاسخگوی مسئولیت خطیر یگان حفاظت آثار نیست و باید از ظرفیت مردمی در این بخش، بیشتر استفاده شود. بیدختی، یکی از برنامه‌های این اداره کل در سال جاری را تجهیز وسایل مورد نیاز و بهسازی وسایل نقلیه نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان اعلام کرد. مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از ساماندهی نیروهای وظیفه در اداره کل نیز قدردانی کرد. فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این دیدار افزایش صیانت و حفاظت از آثار تاریخی استان را از برنامه های این یگان اعلام کرد.

سرهنگ محمدرضا افضلی گفت: اعزام به موقع گشت‌های روزانه، هفتگی و ماهانه از بناهای تاریخی، دریافت گزارش های خبری از منابع فعال و تعامل با مراجع درون و برون سازمانی برای حفظ آثار از جمله برنامه هاست. وی افزود: پیگیری برای شناسایی، جذب و گزینش و تکمیل کادر عوامل اجرایی یگان و برنامه‌ریزی برای ارتقای آموزش عوامل اجرایی از دیگر برنامه هاست. اعضای یگان حفاظت از آثار تاریخی شهرستان‌های استان سمنان نیز در این دیدار به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند. استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده و حدود ۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons