نوشته ها

۱۸ تفاهم نامه در حوزه گردشگری استان سمنان منعقد شد

ارسال شده توسط :

۱۸ تفاهم نامه در حوزه گردشگری استان سمنان منعقد شد

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نخستین همایش فرصت‌ های سرمایه ‌گذاری در استان سمنان در بخش تخصصی میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با امضای ۱۸ تفاهم نامه در حوزه گردشگری پایان یافت.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» اظهار داشت: نخستین همایش سرمایه گذاری استان سمنان با عنوان “کومش، گنجینه فرصت ها” یکشنبه شانزدهم اسفندماه در قالب چهار بخش تخصصی شامل صنعت و معدن، کشاورزی، میراث ‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و زیرساخت خدمات شهری و انرژی برگزار شد.

وی گفت: در این همایش حدود ۳۰۰ سرمایه ‌گذار، مسئول و مدیر کل ادارات و کارشناسان مربوط و منتخبین مجلس دهم حوزه های انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، شاهرود و میامی و دامغان حضور داشتند.

وی با اشاره به انعقاد ۱۸ مورد تفاهم نامه در حوزه گردشگری استان سمنان و در جریان برگزاری این همایش، گفت: بر این اساس سه تفاهم در حوزه گردشگری سلامت، ۱۱ تفاهم احداث مجتمع گردشگری، یک تفاهم تکمیل، تجهیز و بهره­برداری از مجتمع­های خدماتی- بهداشتی بین راهی، ۲ تفاهم در حوزه تکمیل و تجهیز کمپینگ و یک تفاهم ایجاد مجتمع تفریح و سرگرمی امضا شد.

بیدختی افزود: هفت تفاهم نامه از این تعداد متعلق به شهرستان مهدیشهر و شامل کمپینگ، مجتمع تفریحی و سرگرمی و مجتمع گردشگری، دو تفاهم نامه مربوط به شهرستان سرخه شامل مجتمع گردشگری سلامت و یک تفاهم نامه مربوط به شهرستان گرمسار در زمینه ایجاد مجتمع گردشگری سلامت است.

وی گفت: مابقی تفاهم‌ نامه‌ها نیز به شهرستان میامی با یک تفاهم در خصوص تکمیل، تجهیز و بهره­برداری از کمپینگ گردشگری، دو تفاهم نامه برای ایجاد مجتمع گردشگری در شهرستان دامغان ، دو تفاهم برای راه اندازی مجتمع گرشگری در شهرستان شاهرود و سه تفاهم نامه برای احداث هتل، مجتمع گردشگری ، تکمیل، تجهیز و بهره­برداری از مجتمع خدماتی – بهداشتی بین راهی در سمنان اختصاص دارد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons