نوشته ها

۱۹ طرح در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری در استان سمنان دردست اجراست

ارسال شده توسط :

۱۹ طرح در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری در استان سمنان دردست اجراست

((میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ۱۹ طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان دردست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد طاهریان» افزود: این طرح ها با حجم سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال با زیربنای بالغ بر ۱۴۳هزار مترمربع در حال اجرا هستند.

وی گفت: این پروژه ها ۶۰۴ اتاق و یک هزار و ۲۰۸ تخت به ظرفیت تاسیسات گردشگری استان می افزایند و زمینه اشتغال ۶۶۸ نفر را فراهم می‌کنند.

وی به صدور هفت فقره موافقت اصولی و تمدید چهار موافقت اصولی تاسیسات گردشگری در سالهای ۹۳ و ۹۴ اشاره کرد و گفت: هشت طرح طی دو سال گذشته تاکنون برای دریافت تسهیلات از منابع داخلی بانک‌های استان معرفی شده اند.

طاهریان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۰ طرح گردشگری در دست پیگیری قرار دارد، افزود: در صورت واگذاری اراضی و صدور مجوزهای لازم، تا پایان سال جاری سه پروژه دیگر نیز به تاسیسات در دست احداث افزوده می شود.

وی با بیان این که طی پنج سال گذشته، میزان سرمایه گذاری در ایجاد تاسیسات گردشگری استان سمنان دو برابر افزایش یافته است گفت: در این مدت سه واحد بزرگ گردشگری به بهره برداری رسیده و هفت واحد گردشگری اعم از هتل، اقامتگاه بوم گردی و سایر تاسیسات اقامتی و پذیرایی دردست بهره برداری قرار دارد.

طاهریان اجرای گازرسانی به مجموعه گردشگری اقامتی انگورستانی، اجرای بخشی از مسیر دسترسی به پیغمبران سمنان، اجرای بخشی از شبکه آبرسانی به پیرخوشدر، برق‌رسانی به تنگه داستان و تکمیل کمپینگ‌های گردشگری زائرسرای بیارجمند، ایوانکی و بیارجمند را از پروژه های انجام شده عنوان کرد.

وی با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌های استان سمنان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و نقش موثر اجرای همایش سرمایه گذاری اسفند ماه سال گذشته در تحقق این مهم، گفت: در این همایش ۱۶ عنوان فرصت در ۲۸ منطقه از استان معرفی و بیش از ۲۲ تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد ریال منعقد شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، افزود: در صورت تحقق زمینه‌های اجرایی این تفاهم ها و بهره برداری از تاسیسات گردشگری مورد تفاهم، زمینه اشتغال پایدار بیش از ۷۰۰ نفر فراهم می شود.

در استان سمنان ۴۰ واحد اقامتی شامل چهار مهمانسرا، پنج هتل، پنج مهمانپذیر، دو هتل آپارتمان، هشت خانه مسافر، ۱۵ اقامتگاه بوم گردی و یک کمپینگ زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان فعال است.

ظرفیت کل اقامتی در استان سمنان یک هزار و ۵۰۰ نفر با حدود یک هزار تخت است.

 

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons