نوشته ها

۲۰۰ هزار نوع اقلام تبلیغاتی معرفی استان سمنان منتشر شد

ارسال شده توسط :

۲۰۰ هزار نوع اقلام تبلیغاتی معرفی استان سمنان منتشر شد

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان گفت: حدود ۲۰۰ هزار نوع اقلام تبلیغاتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سمنان برای توزیع بین مسافران و گردشگران نوروزی آماده شده است.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه‌ بیدختی» در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر که در استانداری سمنان برگزار شد، افزود: بر این اساس، ۱۰۰ هزار نسخه بروشور معرفی شهرستان‌ های استان، ۴۰ هزار نسخه نقشه، ۱۰ هزار بروشور انگلیسی از اماکن پر بازدید، هفت هزار بروشور معرفی استان و پنج هزار نسخه بروشور معرفی صنایع دستی استان منتشر شده است.

وی یکی از جدید ترین فعالیت‌های تبلیغاتی این اداره کل برای معرفی استان را انتشار دو هزار جلد کتابچه و نقشه سیر و سفر ویژه کودکان اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار دو هزار جلد کتابچه “توشه سفر” حاوی اطلاعات مورد نیاز مسافران در زمینه آداب سفر و اهمیت نماز ، اطلاعات رستوران ها و امامزاده ها و بقاع متبرکه چاپ شده است.

بیدختی افزود: در زمینه معرفی استان در فضای مجازی نیز کلیپ‌ هایی با عنوان ” اینجا زیباست” در شبکه‌ های اجتماعی منتشر شده و از سامانه پیامکی و برنامه های موبایلی برای معرفی استان بهره برداری می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه ۲۵۰ نفر برای راهنمایی مسافران و زائران در ایام نوروز در استان سمنان آماده خدمات رسانی هستند، گفت: اجرای برنامه‌های نوروز خوانی، برپایی سفره هفت سین، اجرای موسیقی بومی – محلی، تورهای شهر گردی، شتر سواری و … از جمله برنامه های این اداره کل برای ایجاد فضای مفرح برای مسافران نوروزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان نیز گفت: استان سمنان آمادگی اسکان روزانه ۵۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی را دارد.

محمد همتیان با بیان اینکه بخش عمده اسکان مسافران در واحدهای تحت پوشش آموزش و پرورش استان صورت   می‌گیرد و بخش دیگر به مراکز تحت پوشش اوقاف و امور خیریه اختصاص دارد، خواستار آماده سازی مراکز مذهبی و تکایا برای اسکان مسافران شد.

وی افزود: با توجه به پیش ‌بینی‌‌های هواشناسی و کاهش دمای هوا در ایام نوروز و امکان بارش باران، امکان برپایی چادر مسافرتی برای مسافران کم است و باید در ایام پیک سفر، زمینه اسکان مسافران در فضاهای مسقف فراهم باشد.

وی با بیان اینکه از روز گذشته کار توزیع میوه تنظیم بازار ویژه نوروز در استان سمنان آغاز شده است، گفت: میوه های تنظیم بازار در ۱۶۶ نقطه در استان توزیع می شوند.

قائم مقام استاندار سمنان در ستاد هماهنگی خدمات سفر نیز خواستار برگزاری مداوم جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در طول سال شد.

مهدی زندیه وکیلی با بیان اینکه دبیرخانه ستاد در محل دفتر مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان مستقر است، گفت: مدیران دستگاههای اجرایی می توانند از این طریق آمار و اطلاعات خود را اعلام کنند.

وی بر تهیه گزارش از فعالیت ستاد خدمات سفر توسط صدا و سیمای استان و ارسال گزارش‌ های معرفی استان به شبکه‌ های ملی تاکید کرد و گفت: نانوایی‌ های کشیک نیز در ایام نوروز باید در محل دید و عبور مسافران قرار گیرند و محل این نانوایی ها به مسافران اطلاع شود.

وکیلی بر ثابت ماندن قیمت میوه تنظیم بازار در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: تمامی مسئولان عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر خادم زائران امام رضا(ع) هستند و باید به بهترین وجه خدمات رسانی کنند.

در ایام نوروز از استان سمنان به دلیل قرار داشتن در مسیر زائران حرم رضوی بیش از ۱۲ میلیون مسافر عبور می کنند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons