نوشته ها

۲۲ دوره آموزشی صنایع دستی در استان سمنان در حال برگزاری است

ارسال شده توسط :

۲۲ دوره آموزشی صنایع دستی در استان سمنان در حال برگزاری است

((میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون صنایع ‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاری ۲۲ دوره آموزشی صنایع دستی در این استان ویژه ایام تابستان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «جعفر صفاخواه» اظهار داشت: این دوره های آموزشی با هدف پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی گفت: تعدادی از این دوره‌ها شامل مشبک و معرق و منبت، زیور آلات سنتی، گلیم و جاجیم و …، حوله بافی و پارچه بافی، سفالگری، چرم دست دوز، ساخت سازهای سنتی و سرامیک است که در محل خانه صنایع دستی شریف واقفی سمنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دوره قلمزنی در محل خانه صنایع دستی مهر سمنان برگزار می‌شود، افزود: دوره‌های نمد مالی و تولیدات نمدینه، تذهیب، گوهر تراشی و گره چینی نیز در محل خانه صنایع دستی تدین برگزار می‌شود.

صفاخواه گفت: دوره‌های گلیم بافی و نقاشی پشت شیشه در شاهرود و در محل خانه صنایع دستی و دوره گلیم بافی نیز در محل اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمسار و کانون آموزش و پرورش این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره گلیم بافی، معرق و منبت و چاپ قلمکار در خانه صنایع دستی دامغان گفت: دوره پته دوزی و تولیدات چرمی در روستای فولادمحله و دوره قلمزنی نیز در اداره میراث فرهنگی مهدیشهر در حال برگزاری است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌های استان سمنان تماس بگیرند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons