نوشته ها

۲۵اسفند ماه مانور اعضای ستاد اجرایی استان برگزار می شود

ارسال شده توسط :

۲۵اسفند ماه مانور اعضای ستاد اجرایی استان برگزار می شود

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی))

مدیرکل میراث فرهنگی استان از اجرای مانور نمادین مشترک آمادگی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر در ۲۵ اسفند همزمان در سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ محمد سویدانلویی در نشست نمایندگی شهرستان ها در محل اداره کل در خصوص هماهنگی برنامه های ایام نوروز گفت: مرمت و بهسازی ورودی شهرها، مانور نمادین آمادگی اعضای ستاد در همه ی شهرستان ها، برنامه ریزی و بهسازی جاده ها، افزایش ساعات کار موزه ها از جمله برنامه های ایام نوروز است.

وی گفت مانور نمادین مشترک آمادگی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر در ۲۵ اسفند بصورتی همزمان در سراسر استان برگزار می شود و برپایی ۱۸۰ غرفه صنایع دستی در سطح استان و راه اندازی پایگاههای اطلاع رسانی،

-برگزاری ۱۲ دوره آموزشی توانمند سازی فعالین بخش گردشگری و تاسیسات گردشگری از اواخر بهمن ماه تا ۱۶ اسفند از قبیل هتل داری، طبیعت گردی، سلامت، رانندگان وسایل نقلیه عمومی، پلیس انتظامی، و پایانه های مسافرتی برای آموزش خادمین نوروزی.-معرفی جاذبه های استان در قالب توزیع cd تصویری و صوتی و بروشور و نقشه های استان.-شناسایی نقاط حادثه خیز و نصب تابلوهای هشدار دهنده. بهره گیری از طرح نوروزی نیروی انتظامی، بهره گیری از بسته سلامت و طرح نوروزی دانشگاه علوم پزشکی، بهره گیری از طرح نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی استان و برخورد قاطع با متخلفین.-هماهنگی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای تجهیز و آماده سازی اماکن متبرکه و امامزاده ها.-هماهنگی به منظور دستور توقف حفاری های شهری و روستایی در ایام نوروز.-آماده سازی محوطه های تاریخی و فرهنگی استان.

-بکارگیری نیروی انسانی علاقمند به امر گردشگری بخصوص دانشجویان مرتبط و سایرین و آموزش آنان جهت بهره گیری در امر نظارت و اطلاع رسانی.

وی از هچنین از همه ی اعضای نمایندگی های تابعه اداره کل خواست تا ضمن رعایت تمامی موارد مربوط به ایام نوروز نظرات و طرح های خود را در جهت پیشبرد هرچه بهتر ارائه نمایند.

سویدانلویی ضمن اشاره به هماهنگی با اداره کل اوقاف و تجهیز تمامی اماکن متبرکه افزود مهمترین نکته در ایام نوروز توزیع سفر به تمام نقاط دیدنی استان و بهره مندی از تمامی ظرفیت ها می باشد

وی برقراری ارتباطات قوی نمایندگی شهرستان ها را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبار برنامه های ایام نوروز بتوانیم سفر خوبی را برای گردشگران با شعار امسال خدمات متفاوت-رضایت گردشگران و مسافران را داشته باشیم.

وی همچینن با تاکید بر نقش کشتی با چوخه در استان گفت در سال جدید این اداره کل این آمادگی را دارد تا به ۵نفر از کشتی گیران برتر هدایایی از طریق این اداره کل اهدا نماید.

در ادامه معاونت های اداره کل و نمایندگی شهرستان ها به ارائه گزارش های انجام شده و برنامه های در دست اقدام جهت ایام نوروز اشاره داشتند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons