نوشته ها

۲ لغایت ۶ اسفند ماه برگزاری نهمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در ارگ کریم خان

ارسال شده توسط :

۲ لغایت ۶ اسفند ماه برگزاری نهمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در ارگ کریم خان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

جلسه کمیته گردشگری- فرهنگی-تاریخی با تصویب ارگ کریم خان به عنوان محل برگزاری نهمین نمایشگاه صنایع دستی  کشور در استان فارس به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس: دکتر مصیب امیری در این جلسه با اعلام  زمان برگزاری  نمایشگاه صنایع دستی کشور در ۲ لغایت ۶ اسفند ماه ۹۵ با همکاری اتحادیه صنایع دستی و شرکت ۲۷ استان کشور و ۲۱ شهرستان استان فارس ، ارگ کریم خان را به عنوان محل پیشنهادی برگزاری این نمایشگاه معرفی کرد.

 وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را  شناخت ، عرضه و فروش صنایع دستی  دانست و گفت:  در قالب  طرح حمایتی مالی از هنرمندان صنایع دستی و همچنین در دسترس بودن ارگ کریم خان  برای حضور  هر چه بیشتر علاقمندان، مکان مذکور بهترین پیشنهاد جهت برگزاری این نمایشگاه می باشد.

ایشان  برخوردار بودن از موقعیت گردشگری داخلی و خارجی این مجموعه تاریخی ، متناسب بودن فضا با صنایع دستی، نزدیکی به محل اقامت هنرمندان  و جلوگیی از اتلاف وقت و ایجاد ترافیک را از دیگر مزایای این مکان برشمردند.

امیری در ادامه خاطر نشان کرد: از ۲۰۰ رشته شناخته شده صنایع دستی در کشور، ۱۱۴ رشته آن در استان فارس فعال می باشد که می بایست از این فضا و فرصت برای ارتقا جایگاه صنایع دستی استان نیز بهره برد.

در پایان مدیر کل میراث فرهنگی فارس از رایگان بودن بازدید از ارگ کریم خان در مدت زمان برگزاری نمایشگاه خبر داد.

گفتنی است مهندس رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در این جلسه بر لزوم بازاریابی،  شناسایی صنایع دستی ارزان قیمت در کنار آثار گران قیمت و عرضه صحیح آن در قالب بسته بندی های مناسب تاکید کرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons