نوشته ها

۳۵منطقه گردشگری کردستان بلا استفاده مانده است

ارسال شده توسط :

۳۵منطقه گردشگری کردستان بلا استفاده مانده است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

معاون عمرانی استاندار کردستان خواستار توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی استان برای جذب سرمایه ‌گذاران در مناطق نمونه گردشگری استان شد و گفت: ۳۵ منطقه گردشگری در استان بلا استفاده مانده و برای آن‌ها کار جدی صورت نگرفته است.

امیر قادری سه‌ شنبه شب در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی گردشگری استان در سنندج اظهار داشت: باید مبحث اهلیت سرمایه‌ گذاران در طرح‌های مختلف مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: تصویب طرح‌های سرمایه ‌گذاری در پنجره واحد سرمایه‌ گذاری تضمین ‌کننده اجرای طرح‌ها نبوده و باید این طرح‌ها در کارگروه گردشگری مصوب شود.

معاون عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: اجرای طرح گردشگری دوکانان و پیرمراد بسیار ارزشمند است و باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

قادری افزود: در نزدیک ‌ترین جلسه کارگروه زیربنایی استان باید این طرح مصوب و ابلاغ شود و شهرداری بانه هم فراخوان را اعلام نماید.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است مبحث تجارت در بانه در سال‌های آینده با کاستی‌هایی روبه‌رو شود اما منابع طبیعی و گردشگری این شهرستان با مشکل مواجه نخواهد شد و سرمایه‌گذاری در این عرصه می‌تواند زمینه توسعه روز افزون بانه را فراهم کند.

معاون عمرانی استاندار کردستان اظهار داشت: بر اساس اکثریت آرای اعضای این کارگروه عملیات ساخت کمپ‌های اقامتی در سورن و بابوس نیز با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی بلامانع است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵ منطقه نمونه گردشگری در استان داریم که متأسفانه تاکنون برای آن‌ها کاری انجام نشده است.

قادری افزود: از سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان به صورت ویژه حمایت می‌کنیم و باید دستگاه‌های اجرایی ظرف ۱۵ روز پاسخ نهایی استعلامات را به شخص سرمایه‌گذار بدهند.

معاون عمرانی استاندار کردستان اظهار داشت: باید یک جلسه ویژه برای پیگیری سندهای زراعی آبیدر و منطقه گردشگری قشلاق گریزه برگزار شود و منابع طبیعی نیز با اعمال ماده ۵۶ و بر اساس مقررات با افراد خاطی برخورد کند.

قادری افزود: در سنندج سه پتانسیل ویژه وجود دارد آبیدر، بافت‌های تاریخی و منطقه نمونه گردشگری قشلاق ـ گریزه و باید مدنظر مسئولان شهری و مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons