نوشته ها

۴دوره آموزشی ویژه اصناف حوزه گردشگری استان مرکزی برگزار شد

ارسال شده توسط :

۴دوره آموزشی ویژه اصناف حوزه گردشگری استان مرکزی برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان مرکزی از برگزاری چهار دوره آموزشی ویژه اصناف حوزه گردشگری استان خبر داد.

سیدمحمد حسینی اظهار داشت: در آستانه فرارسیدن ایام نوروز دوره‌های آموزشی ویژه توانمند سازی اصناف حوزه گردشگری از جمله هتل ‌داران، رانندگان، مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری، راهنمایان مسافران نوروزی و دیگر دست ‌اندر کاران حوزه گردشگری به همت این اداره کل برگزار شد.

وی تصریح کرد: دوره آموزش ارتباط و رفتار با مشتری، آموزش غذا و نوشیدنی، آموزش رانندگان وسایط نقلیه و پلیس انتظامی و دوره آموزشی عوامل اجرایی و اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر از جمله این دوره‌ها به‌ شمار می‌رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: این دوره‌ها با هدف خدمات دهی مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی در دستور کار قرار گرفت.

حسینی در ادامه با تأکید بر اینکه ایجاد امکانات و اتخاذ تمهیدات لازم برای پذیرایی از میهمانان نوروزی از برنامه‌های مهم این اداره در راستای ستاد خدمات سفر به ‌شمار می‌رود، بیان داشت: ۳۲ منطقه نمونه گردشگری در استان مرکزی وجود دارد که آماده‌ سازی این نقاط برای سرویس ‌دهی به گردشگران نوروزی هم‌ اکنون در دست اقدام است.

وی گفت: منطقه نمونه گردشگری آب‌ گرم و سرچشمه محلات، غار نخجیر، شهر نراق، منطقه بوجه در خمین، بیت تاریخی حضرت امام‌خمینی(ره)، سراب عباس ‌آباد، موزه تاریخی چهارفصل اراک، بازار تاریخی اراک، تالاب و کویر میقان و… از جمله مناطق نمونه گردشگری در سطح استان می‌باشند که در ایام نوروز آماده پذیرایی مسافران هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان مرکزی غار سفیدخانی، چشمه چپقلی، باغ‌ وحش و پارک جنگلی شهید با هنر، منطقه شکار ممنوع تالاب میقان، غار سوله خونزا، غار کبوتر و غار آسیلی را از دیگر جاذبه‌های دیدنی این استان اعلام کرد.

حسینی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری و روستاهای هدف اظهار داشت: روستای انجدان یکی از روستاهای هدف گردشگری است، این روستا در ۳۱ کیلومتری جنوب شرقی شهر اراک واقع شده و دارای آب و هوای گرم و خشک است.

وی افزود: این روستا بافت مسکونی متراکمی دارد و در شیب دامنه استقرار یافته است، از جاذبه‌های روستا می‌توان به غارها، چشمه و آرامگاه‌های فرقه اسماعیلیه و… اشاره کرد.

وی روستای هزاوه را از دیگر روستاهای هدف گردشگری این استان اعلام کرد و گفت: آثار تاریخی به‌ جا‌ مانده در این روستا به دوره‌های اشکانی و ایلخانی مربوط می‌شود، این روستا از مراکز تولید انگور در استان مرکزی به حساب می‌آید که تاکستان‌های انبوه آن در فصل تابستان جذابیت خاصی به این روستا داده است.

وی ادامه داد: درخت سرو کهنسال، آرامگاه شاهزاده احمد و حمام قدیمی روستا و مسجد شبستان ‌دار از دیگر جاذبه‌های مهم این روستا به‌ شمار می‌رود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons