نوشته ها

۴۷۵ اثر هنرمندان منطقه مرکزی کشور، نامزد دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی می باشند

ارسال شده توسط :

۴۷۵ اثر هنرمندان منطقه مرکزی کشور، نامزد دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی می باشند

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد ۴۷۵ اثر از هنرمندان منطقه مرکزی کشور در سومین دوره داوری اخذ نشان ملی در صنایع دستی، توسط داوران مورد ارزیابی قرار میگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان سومین دوره داوری نشان مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی کشور به میزبانی اصفهان به طور رسمی آغاز گردید. فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: تا کنون از تمامی استانهای منطقه مرکزی کشور ۴۷۵ اثر از هنرمندان نامزد دریافت نشان ملی می باشند، از این تعداد ۳۲۰ اثر متعلق به هنرمندان استان اصفهان می باشد و بقیه آثار متعلق به هنرمندان سایر استانها است. وی افزود گروهی متشکل از پنج داور ملی که همگی از اساتید هنرهای دستی و سنتی می باشند همراه با سایر کارشناسان حوزه صنایع دستی، آثار صنایع دستی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

اله یاری تأکید کرد امسال برگزاری سومین دوره داوری اخذ نشان ملی صنایع دستی، با انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی همزمان شده لذا این نکته مسئولیت همه ما را در توسعه و ترویج صنایع دستی به عنوان بخشی از میراث هویتی این ملت بزرگ و همچنین تلاش برای توسعه اقتصادی کشور در عصر پساتحریم بیش از گذشته خواهد کرد.

شایان ذکر است سومین دوره ارزیابی و ارائه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در منطقه مرکزی کشور به میزبانی استان اصفهان آغاز گردید. در این دوره ۴۷۵ اثر از هنرمندان صنایع دستی از استان های اصفهان ، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و قم جهت دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به این نشست داوری ارسال شده است. گفتنی است استان اصفهان دارای ۱۰۲ اثر صنایع دستی ثبت شده در سازمان بین المللی یونسکو بوده و همچنین دارای ۱۵۰ اثر دارای نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی است. همچنین در یازدهم مهر ماه سال جاری اعتبار نامه اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی به مسئولین این استان اهدا شد. در این استان بیش از ۳۰۰۰۰ هنرمند در ۱۹۶ رشته صنایع دستی فعالیت می نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons