نوشته ها

۹ بازارچه فروش صنایع‌ دستی در استان سمنان برپا می‌شود

ارسال شده توسط :

۹ بازارچه فروش صنایع‌ دستی در استان سمنان برپا می‌شود

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

معاون صنایع‌ دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در ایام نوروز ۹ بازارچه فروش صنایع ‌دستی در شهرهای مختلف این استان برپا می‌شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «جعفر صفاخواه» اظهار داشت: بر این اساس ۸۶ غرفه فروش صنایع‌ دستی در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، شاهرود، میامی، مهدیشهر، سرخه و دامغان برگزار می‌شود.

وی زمان برپایی این بازارچه‌ها را از هفته پایانی اسفند ماه امسال تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده اعلام کرد و با بیان اینکه اولویت نخست در اختصاص غرفه ‌ها، با هنرمندان متقاضی از داخل استان است، گفت: در صورت لزوم از هنرمندان سایر استانها برای شرکت در این بازارچه ها دعوت می‌شود.

صفاخواه برپایی بازارچه‌های فصلی را فرصت مناسبی برای فروش و بازاریابی محصولات هنری هنرمندان عنوان کرد و افزود: ترویج و معرفی بیشتر صنایع دستی استان از دیگر اهداف برگزاری این بازارچه ها است.

در حال حاضر در استان سمنان بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هنرمند به تولید صنایع دستی در بیش از ۵۰ رشته اشتغال دارند.

رشته‌های سفال و سرامیک، بافته‌ های داری شامل گلیم، جاجیم، گلیچ و گبه، دست‌ بافته‌های سنتی شامل کرباس بافی، دستمال ‌بافی، حوله بافی و چادر شب بافی و صنایع دستی چوبی از جمله منبت، معرق، مشبک و … و تراش سنگ از عمده‌ ترین تولیدات صنایع دستی در استان سمنان است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons